بی تی فاکس

راهکارهایی برای افزایش رتبه در گوگل

راهکارهایی برای افزایش رتبه در گوگل

راهکارهایی برای افزایش رتبه در گوگل

زمانی که می خواهید جواب یک سوال را پیدا کنید یا برای تفریح فردا برنامه بریزید یا یک مطلب جدید پیدا کنید، معمولا اولین انتخاب شما گوگل است. گوگل سایت هایی را از بین هزاران انتخاب به کاربران نشان می دهد تا بتوانند با مطالعه مطالب آن ها به پاسخ هایی که در پیش هستند، برسند. افرادی که سایت دارند، بیش از هر چیز دیگری دوست دارند که سایت آن ها در بین این سایت های منتخب در صفحات اول گوگل نمایش داده شود. برای این امر لازم است آموزش هایی در خصوص نحوه سئو کردن سایت داشته باشید. البته لازم است بدانید که افزایش رتبه در گوگل اصلا کار ساده ای نیست .شما برای اینکه به این جایگاه برسید باید رقیبان زیادی را پشت سر بگذارید و از پس استانداردهای سخت گیرانه و البته همیشه در حال تغییر گوگل بربیاید. گوگل برای اینکه از فعالیت اسپمرها و شبیه سازها جلوگیری کند، یک توصیه مبهم از نحوه کار الگوریتم رتبه بندی خود دارد، اما کارشناسان سئو در طی سال ها چندین و چند پارامتر موثر دیگر روی افزایش رتبه در گوگل پیدا کرده اند که می توانید از آن استفاده کنید. این الگوریتم همیشه در حال تغییر است و به این ترتیب کاملا پیچیده و گاهی مبهم به نظر می رسد.
به هرحال کارهای زیادی است که می توانید افزایش رتبه در گوگل سایت تان از نظر سئو انجام دهید. در ادامه این مقاله قصد داریم چند مورد از آن هار ا به صورت خلاصه وار بیان کنیم. با پی سی فاکس همراه باشید.

 

راهکارهایی برای افزایش رتبه در گوگل
بهینه سازی نام دامین با کلمات کلیدی
اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک نام برای دامنه انتخاب کنید که شامل کلمه کلیدی مرتبط با کار اصلی شما باشد. انتخاب کلمات کلیدی برای یک سایت می تواند کمی سخت باشد. برای مثال فرض کنید که شما کلمات کلیدی که بیشتر سرچ می شوند اما رقابت کمتری دارند و دامین آن ها آزاد است را پیدا کرده اید. اگر بخشی از این کلمات کلیدی در نام دامنه شما باشد، قطعا کمک زیادی به افزایش رتبه سایت شما می کند. مثلا اگر شغل شما فروش تبلت است.، نام تبلت باید در نام دامنه شما وجود داشته باشد. به این ترتیب سایت شما شانس بیشتری برای دیده شدن دارد. البته این تنها یک نکته کوچک است و به هیچ عنوان ضروری نیست. پس اگر نام دامنه شما شامل این خصوصیت است، ناامید نشوید و نکات دیگر را مرور کنید.

 

راهکارهایی برای افزایش رتبه در گوگل

نام دامنه کوتاه باشد
زمانی که می خواهید یک نام برای دامنه انتخاب کنید، بهتر است که نام کوتاه باشد. در مبحث سئو کردن URL می بینید که گوگل آدرس های کوتاه تر و ساده تر را ترجیح می دهد. بنابراین نام دامین شما هر چقدر کاراکترهای کمتری داشته باشد، بهتر خواهد بود. نام کوتاه بهتر در ذهن می ماند و دیرتر فراموش می شود و این هم یک مزیت دیگر برای دامنه شما خواهد بود.

صبور باشید
هنوز مطمئن نیستیم که بیشتر بودن طول عمر دامنه بتواند نظر گوگل را جلب کند اما به هر حال این مورد اثباتی بر این است که سایت شما یک اسپمر نیست. پس برای اینکه به نتیجه دلخواه تان برسید، در حین اینکه فعالیت های لازم را در محیط سایت انجام می دهید، صبور باشید و اجازه دهید تا طول عمر دامنه هم بیشتر شود.

کدهای ساده را در اولیت قرار دهید
اگر کدنویسی سایت را خودتان انجام می دهید، این نکته را به یاد داشته باشید که کدها چه ساده تر باشند، تاثیر بهتری روی سئو سایت خواهند داشت. درواقع روش های زیادی برای کدنویسی یک سایت وجود دارد اما این بار بهترین راه ساده ترین راه است!
کدهای پیچیده در حین اینکه می توانند سرعت بارگذاری سایت را کم کنند ممکن است پایشگرهای موثرهای جستجو را هم معطل نگه دارند. پس کمی وقت بگذارید و این کدها را بهینه سازی کنید.

مطمئن شوید که محتوای سایت در دستگاه های مختلف به درستی بارگذاری شوند.
صفحات سایت به نسبت دستگاه گیرنده و نوع مرورگر می توانند به شکل مختلفی بارگذاری شوند. این مورد علاوه بر اینکه به جذب کاربران سایت کمک می کند، باعث می شود که گوگل اعتبار بیشتری هم به سایت شما بدهد. بهتر است سایت شما به خصوص برای موبایل بهینه سازی شود. چرا که امروزه عده زیادی از موبایل برای وب گردی استفاده می کند.

 

راهکارهایی برای افزایش رتبه در گوگل

از فرمت های درست برای تصاویر سایت استفاده کنید
استفاده از تصاویر در صفحات سایت کمک می کند تا شانس بیشتری در جذب مخاطب داشته باشید. اما هر عکسی هم نمی تواند مناسب باشد. بعضی از تصاویر بهتر از بقیه هستند. برای مثال بعضی از فرمتها به خوبی در بعضی از دستگاه ها بارگذاری نمیشوند .پس مطمئن شوید که از فرمت های مناسب عکس استفاده کنید. همچنین تگ ALT را برای عکس انتخاب کنید. این کار شانس نمایش عکس ها درا در بین نتایج گوگل بیشتر می کند.

 

راهکارهایی برای افزایش رتبه در گوگل

سرعت سایت را بیشتر کنید
در درجه بعدی باید به فکر سرعت سایت باشید. تنها چند ثانیه تاخیر در بارگذاری سایت می تواند تاثیر منفی روی سئو سایت شما داشته باشید. کاربرانی که می خواهند وارد سایت شما شوند، اگر معطل بمانند، خیلی سریع تصمیم می گیرند که یک سایت دیگر را برای مطالعه انتخاب کنند. این پارامتر تاثیر زیادی روی افزایش رتبه در گوگل دارد.

محتوای تکراری را حذف کنید
گوگل از محتوای تکراری متنفر است. پس به هیچ عنوان از یک مقاله چند بار در سایت استفاده نکنید. همچنین محتوای سایت های دیگر را کپی نکنید. محتوایی از یک صفحه روی صفحات دیگر سایت یا حتی روی سایت های دیگر تاثیر منفی روی سئو سایت شما داشته باشد. به کمک ابزارهای مرتبط این نوع محتوا را شناسایی کرده و حذف کنید.

یک صفحه قوانین و حفظ حریم شخصی برای سایت ایجاد کنید
گذشته از نوع سایت بهتر است که قوانین سایت را در صفحه جداگانه ای به کاربران توضیح دهید. این سایت نشان می دهد که شما اهمیت زیادی برای کارتان قائل هستید و در خصوص حفظ اطلاعات شخصی کاربران هم برنامه کاملا شفاف و مشخصی دارید.

 

راهکارهایی برای افزایش رتبه در گوگل

بانس ریت سایت را کم کنید
بانس ریت سایت می تواند تجربه کاربری سایت را نشان دهد همچنین مقدار مشارکت در سایت را مشخص می کند. بانس ریت بالا نشان می دهد که کاربران علاقه ای به مطالب شما ندارند. بهتر است بانس ریت سایت را با محتوای بهتر و باکیفیت تر کاهش دهید تا مشارکت در سایت افزایش پیدا کند.
بیشتر شدن زمان حضور کاربران در سایت شما کمک زیادی به افزایش رتبه در گوگل می کند.
کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند و نوع رفتاری که با آن دارند، روی رتبه سئو سایت شما تاثیر زیادی دارد. شما با انتشار محتوای منظم و البته جذاب می توانید کاربران را به بازدید مداوم و منظم سایت تان تشویق کنید.

bitifox

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *